Przedszkole Samorządowe Nr 68 im. Janusza Korczaka w Białymstoku
ul. Mieszka I 19,  tel/fax (85) 741-62-51 e-mail: ps68@piasta.plWydarzenia21.05.2015r. już po raz XII w klubie "Zenit" odbyła się
XII EDYCJA KONKURSU DLA DZIECI
Z PLACÓWEK PROMUJĄCYCH ZDROWIE
"NA DRODZE MOJEGO ŻYCIA"

     

   Organizowany konkurs adresowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym z placówek miasta Białegostoku i województwa podlaskiego. Składał się on z dwóch etapów: I etap - konkurs plastyczny, który jest jednocześnie eliminacją do II etapu - olimpijki przedszkolaka .
Celem naszej imprezy jest kształtowanie czynnej postawy wobec zdrowia i bezpieczeństwa od najmłodszych lat oraz integracja placówek propagujących zdrowy styl życia.

   Patronat nad konkursem objęli:
Marszałek Województwa Podlaskiego,
Prezydent Miasta Białegostoku,
Podlaski Kurator Oœwiaty,
Podlaski Państwowy Inspektor Sanitarny,
Podlaski Komendant Wojewódzki Policji,
Komendant Straży Miejskiej w Białymstoku,
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Białymstoku.


Do II etapu zakwalifikowanych zostało pięć trzyosobowych drużyn z pięciu placówek tj.: Przedszkole Samorządowe nr 68 im. J. Korczaka w Białymstoku, Przedszkole nr 2 w Łapach, Przedszkole Samorządowe nr 10 w Białymstoku, Przedszkole nr 5 z Oddziałami Żłobkowymi w Hajnówce, Przedszkole Publiczne nr 8 w Łomży.

Olimpijka odbyła się w klubie osiedlowym "Zenit", dokąd dzieci przemaszerowały z Przedszkola Samorządowego nr 68 barwnym pochodem pod opieką policji z Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku i Komendy Straży Miejskiej w Białymstoku.

Naszą placówkę reprezentowali:
HANIA PÓŁKOŚNIK
JAŚ OLESIŃSKI
ADRIAN BOŁTRUCZUK


Dzieci wspaniale się bawiły. Rozwiązywały zadania umysłowe i sprawnościowe. Wszystkie drużyny otrzymały puchar Marszałka Województwa Podlaskiego, dzieci biorące udział w współzawodnictwie medale, zaś w konkursie plastycznym wspaniałe artykuły piśmiennicze i malarskie.


Od dnia 2003-12-06 odwiedzono nas
razy
 

Napisz do nas

Ostatnia aktualizacja: pon, 2 lut 2015, 10:55:36 · Copyright © 2003 bodeque · Wszelkie prawa zastrzezone · Testowane w IE i Operze