Przedszkole Samorządowe Nr 68 im. Janusza Korczaka w Białymstoku
ul. Mieszka I 19,  tel/fax (85) 741-62-51 e-mail: ps68@piasta.plWydarzenia

PODSUMOWANIE PROGRAMU
DZIECIAKI - MLECZAKI

     

21 kwietnia 2015 nasze przedszkole zamieniło się w prawdziwą mleczną krainę. Niemal wszyscy ubrani byli na biało, mnóstwo opakowań po produktach mlecznych, oprócz tego krowy i balony... oczywiście też białe. Impreza rozpoczęła się humorystycznym akcentem, poprzez który panie przebrane za wiejskie gospodynie chciały uświadomić dzieciom, jak ważne dla zdrowia i prawidłowego rozwoju jest spożywanie produktów mlecznych.W czasie, gdy gospodynie pochłonięte były żarliwą rozmową, krowa zgubiła łaty. Zadaniem przedszkolaków było je odnaleŸć i wykonać zapisane na nich zadania, m.in.: zbudować wieżę z opakowań po produktach mlecznych, "wydoić" krowę oraz nakarmić kolegę jogurtem mając opaskę zawišzaną na oczach. Ten dzień obfitował w wiele atrakcji. Odbyły się rozmaite zabawy i konkursy, w których dzieci otrzymały nagrody w postaci mlecznych produktów, za co serdecznie dziękujemy Spółdzielni Mleczarskiej "MLEKPOL" i Spółdzielni Mleczarskiej "MLEKOVITA".

   

Na zakończenie imprezy każdy otrzymał mleko łaciate i mógł skosztować różnego rodzaju przysmaków mlecznych przygotowanych przez każdą grupę.
 Od dnia 2003-12-06 odwiedzono nas
razy
 

Napisz do nas

Ostatnia aktualizacja: pon, 2 lut 2015, 10:55:36 · Copyright © 2003 bodeque · Wszelkie prawa zastrzezone · Testowane w IE i Operze