Przedszkole Samorządowe Nr 68 im. Janusza Korczaka w Białymstoku
ul. Mieszka I 19,  tel/fax (85) 741-62-51 e-mail: ps68@piasta.plKoło teatralne "SMYK"

We wrześniu 2012r wznowiło swoją działalność
koło teatralne "Smyk".


Od września 2013r. w grupie III - "Muminki" - bawimy się w teatr.

Dla zintegrowania grupy i ustalenia zasad organizacyjnych korzystam z ćwiczeń i zabaw z pedagogiki zabawy. Dzięki nim każde dziecko ma możliwość zaistnienia w grupie, odczucia, że jest ważne i ma w niej swoje miejsce.
Dużo czasu poświęcamy na zajęcia dramowe, w których nie ma gotowych ról ani scenariuszy, oparte sš one na wyobraŸni i doświadczeniach dzieci. Zabawy teatralne wyzwalają energię twórczš i swobodę, a także odwagę w eksperymentowaniu.

Stosowane metody podczas zajęć teatralnych są zróżnicowane i atrakcyjne. Zabawy te są inspiracją do tworzenia fragmentów przyszłego przedstawienia teatralnego, które będzie prezentowane w środowisku przedszkolnym.Przygotowując się do roli aktora dużo czasu poświęcamy na pracę związaną z wymową. Prowadzone ćwiczenia oddechowe, dykcyjne i emisja głosu wplatane są w zabawy teatralne. W toku zajęć dzieci mają okazję do tworzenia własnych inscenizacji na podstawie tekstów literackich, co daje im możliwość twórczej interpretacji utworów.Od listopada pracujemy nad przedstawieniem "Bal w pokoiku lal".
Pracę nad tekstem przedstawienia rozpoczęliśmy od głośnego przeczytania go, wspólnej z dziećmi analizy treści i omówienia charakterystycznych cech bohaterów.
Podczas każdego zajęcia pracujemy stopniowo nad każdą sceną. Ćwiczymy sposoby poruszania się i przemieszczania na scenie, układy taneczne.

   
Od dnia 2003-12-06 odwiedzono nas
razy
 

Napisz do nas

Ostatnia aktualizacja: pią, 27 lis 2015, 13:34:23 · Copyright © 2003 bodeque · Wszelkie prawa zastrzezone · Testowane w IE i Operze